Dorcas winkel Zierikzee bestaat 10 jaar
Op 1 mei bestaat de Dorcas winkel in Zierikzee 10 jaar. Aardig lang al dus. In die periode is er veel veranderd, maar wat precies?
Festiviteiten
De Dorcas-winkel heeft besloten om de festiviteiten klein te houden. ‘Dat vinden wij wel zo gepast in deze tijd’. Het wordt dus geen groot feest maar gewoon iets lekkers bij de koffie.
De vrijwilligers vinden het vooral heel mooi dat ze al zo lang bestaan. ‘We kunnen iets doen voor de allerarmsten, en spullen een tweede leven geven.’
Veranderd
In de loop der tijd is er veel veranderd met de winkel. Het pand waar ze nu in zitten stond eerst een oude schuur. ‘In de winter was het hier altijd erg koud’ vertelt vrijwilliger Riet Hanssen. Vroeger namen ze de kleding weleens mee naar de keuken waar het wat warmer was, om het vervolgens daar te sorteren. ‘Daarom zijn we nu ook super blij met hoe de Dorcas winkel er nu uit ziet’ zegt vrijwilliger Coby de Keizer.
Toekomst
De Dorcas winkel in Zierikzee heeft nog geen verdere toekomstplannen in het vooruitzicht.
‘We hopen vooral dat we voorlopig nog wel een tijdje open kunnen blijven.’ Ook hopen ze dat ze genoeg spullen binnen blijven krijgen om ze vervolgens weer een tweede leven te geven en de armen te steunen.
01 mei 2022
Vond je dit interessant om te lezen?
Meld je dan aan voor onze maandelijkse nieuwsbrief en het magazine Hartslag.